Трима активни играчи, които победиха Федерер и Джокович, но са без победа срещу Надал

Рафаел Надал

Рафаел Надал притежава най-добрия рекорд за печалби и загуби (985-200; 83,1%) от всеки играч, който е играл над 200 мача на сингъл в Откритата ера. Новак Джокович (29-26; 47%) води малка група от само 9 играчи, които имат положителен пряк резултат срещу испанеца.

Колегите на Надал от Big-3, Джокович и Федерер, заедно с Бьорн Борг са единствените играчи с рекорд за загуба в кариерата на север от 80%.

Сред над 150 различни играчи, които са заключили клаксони с всеки член на най-известната трифекта на мъжкия тенис, нито един играч няма печеливш рекорд срещу всеки от Федерер, Надал и Джокович.

Доминик Хрбати е единственият с кумулативен положителен H2H рекорд срещу триото, водещ 2-1 срещу Федерер и 3-1 срещу Надал. Той обаче загуби самотната си среща с Джокович.

Може също да харесате: Запознайте се с триото с печеливш рекорд срещу Федерер и Надал.

В този смисъл нека да разгледаме изключителен ансамбъл от играчи, които са победили и Федерер, и Джокович, но не и Надал.

#3: Кевин Андерсън (0-5 срещу Надал)

Кевин Андерсън

Двукратният финалист от Големия шлем от Южна Африка Кевин Андерсън спечели мач точка в четвъртфиналите на Уимбълдън през 2018 г., за да свали отбраната шампион Роджър Федерер. Тази победа обаче остава единственият път, когато Андерсън побеждава 20-кратния шампион от Големия шлем в 7 кариерни срещи между двойката.

Андерсън има малко по -добър рекорд срещу Джокович, като победи два пъти действащия шампион на Australian Open в 11 срещи, последно в Laver Cup 2018.

Срещу Надал Андерсън успя да вземе само един сет в 5 сблъсъка. Последната среща на двойката завърши с това, че Надал спечели 16 -ата си титла от Големия шлем на US Open 2017.

#2: Томи Робредо (0-7 срещу Надал)

Томи Робредо

Единствената победа на Томи Робредо срещу Федерер дойде в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ през 2013 г., където испанецът-ветеран избяга с пряк победител. В 11 други случая Робредо завърши втори най-добър срещу 38-годишния швейцарец.

Подобно на Андерсън, Робредо има 2 победи над Джокович - втори кръг на Синсинати през 2014 г. и втори кръг Париж -Берси през 2005 г.

В 7 мача срещу сънародника си Надал, Робредо се справи с самотен сет - във втория кръг на 2009 Париж -Берси.

#1: Ричард Гаске (0-16 срещу Надал)

Ричард Гаске

Французинът, въпреки че притежава великолепен бекхенд с една ръка, се измъкна във всичките 16 мача, които изигра срещу Надал, последно в третия кръг на Ролан Гарос през 2018 г.

И двете победи на Гаске над Федерер дойдоха на клей - в първата среща в кариерата на двойката на четвъртфиналите в Монте Карло през 2005 г., където французинът победи тогавашния не. 1 в трети тайбрейк и във втория кръг на Рим Мастърс през 2011 г., където Гаске се нуждаеше от нов тайбрек в решаващ сет.

Федерер спечели 16 -те други срещи на двойката.

Единствената победа на Гаске над Джокович в 14 кариерни срещи дойде още през финала на ATP през 2007 г., наречен тогава Tennis Masters Cup, в Шанхай, където французинът излезе триумфално в прави сетове в кръгова среща.

Прочетете също: 5 активни играчи, които победиха и Надал, и Джокович, но са без победа срещу Федерер.