5 най -запомнящи се задушаващи срещи в женския тенис

Тенис изпълненията на жените са множество противоречия. Когато от една страна имаме чудесни прояви на тенис игра, които са пълни с увереност и увереност, от друга имаме и изпълнения, където победата е изтръгната от ръба на поражението. Макар и не винаги, защото играчът на ръба на поражението е отскочил от нейния спад, за да възвърне инерцията си и да преодолее пропуските си.

Въпреки че тези мачове правят вълнуващо завършване, интензитетът никога не намалява, а се обръща към другата страна в най -критичния момент, трудното е да се поеме тежкото положение на губещия противник. Никога не е лесно да забравите да сте играли добре синхронизирана игра, но само да я загубите в крайна сметка. И все пак много от тях „Дросели“, както се споменава, продължиха да оставят загубата си здраво зад себе си. Някои дори спечелиха турнира, където трябваше да се сблъскат с такъв деморализиращ резултат, подходящо възмездие за по -ранната си тревога. Ето преброяване на пет такива осезаемо дразнещи мача:

5. Mary Jo Fernandez победи Габриела Сабатини, четвъртфинал на Откритото първенство на Франция през 1993 г.

Габриела сабатини

Габриела Сабатини, аржентинското златно момиче, имаше донякъде скандална репутация; това да си задушител. Гледайки представянето й срещу американката Мери Джо Фернандес на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция през 1993 г., може да се разбере защо. Сервирайки за мача при 6-1, 5-1, Сабатини изненадващо-или не чак толкова изненадващо-загуби мача с 6-1, 5-7, 8-10 след три часа и половина изтощителни усилия от страна на американеца.

В крайна сметка Фернандес отбеляза първата си и единствена финална изява на Откритото първенство на Франция, като се поклони на Стефи Граф в още една тежка битка с три сетер.

4. Steffi Graf def. Мартина Хингис, финал на Откритото първенство на Франция през 1999 г.

Мартина Хингис

Загубата на Хингис в този мач се дължи единствено на нейната арогантност. Макар че вече сет и брейк във втория сет, швейцарският свят не. 1 показа ненужна и нежелана грубост към официалните лица на мача. Нейната мелодрама дразнеше всички, дори и безкрайно невъзмутимия Граф, подтиквайки вече пристрастна към Графа тълпа да изкрещи още по-силно срещу швейцарците. С напредването на мача концентрацията на Хингис започна да се колебае, което се отрази на нейната игра. Граф остана уравновесен, събра последната си титла от Откритото първенство на Франция и съответно последната си титла от Големия шлем.

Пробегът на Хингис на Откритото първенство на Франция обаче изтече, тъй като никога повече не успя да стигне до финала на Ролан Гарос.

3. Серена Уилямс победа Линдзи Дейвънпорт, финал на Australian Open 2005

2005 Australian Open - жени

Когато човек играе срещу Серина Уилямс, няма нито един момент, в който опонентът не може да очаква американката да обърне мача в своя полза. Линдзи Дейвънпорт се държеше доста добре, като взе първия сет с 6-2. Но когато дойде времето за крах във втория и третия сет, тя не успя да се изправи срещу нападението на Серена-колкото и контузена беше Серена-и предаде мача с разочароващ резултат от 0-6 в третия сет.

Ключът към успеха на Серина беше методичното деконструиране на играта на Дейвънпорт, без да й позволи да се възползва от уязвимостите си във фитнеса.

2. Серена Уилямс победа Ким Клайстърс, полуфинал на Australian Open 2003

2003 Australian Open - жени

Има вълнуващи мачове и има нервни мачове. Това съвпадение наистина попада в последната спецификация. Наддавайки се да стигнат до първите си финали на Australian Open, Ким Клайстърс и Серена Уилямс бяха по един сет, като Клайстърс водеше с брейк в третия сет. Движението й видимо се затруднява заради крак, Серена в крайна сметка изостава от белгийката в сета 1-5. Но тогава всичко се промени. Или по -точно, американецът го накара да се промени. Ким Клайстерс не успя да преобразува две решаващи точки за мач на сервиса на Серена, позволи на американеца да пробие два пъти и в резултат на това изравнява сета на 5 гейма на брой. Два мача по -късно Серена беше направила това, което иначе би се възприело като невъзможно.

Резултатът беше 4-6, 6-3, 7-5 в полза на Уилямс, която след това завърши зрелищния си мач до финала, като победи сестрата Венера, за да спечели петата си титла от Големия шлем и първата от петте си австралийски Отворени сингъл заглавия.

1. Стефи Граф. Яна Новотна, 1993 финал на Уимбълдън

WIMBLEDON NOVOTNA

Считан за класика на всички времена, финалът на Уимбълдън през 1993 г. е запомнящ се по различни причини. Но най -вече беше запомнящо се за начина, по който Граф се върна в мача, за да претендира за петата си титла на Уимбълдън. След като загуби първия сет в тай-брейка, Новотна си осигури убедителна победа с 6-1 във втория сет и комфортно водеше с 4-1 в третия сет. И тогава тя загуби самообладание. Нейният сервиз явно я подведе и тя не успя да спечели нито един гейм след това, като по този начин позволи на Граф да завърши мача в 10 -теthигра.

Четири години по -късно нейната първа победа от Големия шлем не би могла да бъде по -сладка за Новотна, тъй като тя най -накрая гравира името си в сребърните прибори от Уимбълдън, побеждавайки французойката Натали Таузиат по сравнително спокоен начин, в появата си на третия финал на Уимбълдън.