US Open 2018: Слоун Стивънс преминава през Виктория Азаренка в прави сетове

2018 US Open - Ден 5

Слоун Стивънс

Виктория Азаренка беше отказана за трети път от Слоун Стивънс през този сезон, за да прекрати бягането си на US Open 2018 в петък. Силата на защитаващия шампион Стивънс все още беше твърде много, за да се справи с нея, тъй като 25-годишният номер 3 в света спечели страхотна победа с 6-3, 6-4 поредни сета на стадион „Артър Аш“ на Националния парк „Били Джийн Кинг“ Тенис център. Нападението на американката беше в пламъци и тя никога не губеше енергията си в добре фокусирана победа, за да премине в осминафиналите.

Американката имаше номера на опонента си през този сезон с две победи преди Откритото първенство на САЩ, в което Азаренка падна точно когато беше близо до завръщането си на мястото в редиците. Тя почти имаше място на финала, докато Стивънс не спечели победа с 6-1 в третия сет, където в крайна сметка спечели титлата в Маями.

Докато търсеше третия си поред над белоруса, тя носеше на гърба си мишена като защитаващ се шампион, когото всеки би искал да извади, за да предотврати повторение. Двете победи на Азаренка над Кузмова и Гаврилова й дадоха шанс да измъкне разстроеното и да продължи стремежа си да спечели титла в Ню Йорк.

Тя трябваше да отработи началния си мач срещу Стивънс, спечелвайки го на двойката, преди да вземе Стивънс, който имаше топката във втория. Тя държеше по -добре от опонента си, за да изравни, преди да получи пробив по двойната вина на Азаренка.

Тя поведе с 3: 1, тъй като нарушението й беше в добра форма рано срещу бившия номер едно в света. Беларусът успя да се задържи в петия, но все пак имаше два мача надолу, когато американецът задържа след това. Азаренка отскочи, за да задържи втори път в седмия, знаейки, че последователността може да я върне в равенство, тъй като сетът се приближи до финал.

Стивънс направи тласък, за да стигне до 5-3 и атакува сервиса на Азаренка, за да преследва брейка, за да поведе мача. Тя постигна три сет-точки преди кратък рали, завършил с това, че 29-годишната футболистка вкара топката в мрежата след 37 минути игра. Тя отбеляза 22 от 23 от първия сервис, който показа доминирането на 29-годишната, която имаше дузина непринудени грешки и първи сервис доста под този на опонента си. Тласъкът да се държи в равенство с американката би бил ключов за евентуален шанс за трети сет.

Вторият сет накара Стивънс да вземе точки със силен сервис, преди Азаренка да отговори с един от своите. Тя се опита да разбие 25-годишната играчка, но завръщането беше трудно да се справи, като се озова в игра надолу в третата.

След като задържа отново на четвъртото място, Стивънс имаше шанса да повиши с 4: 1, но двойно се провали на точката на пробив за Азаренка, за да я държи настрана. Беларусът направи истински усилия да се справи с проблемите и да задържи един в шестия.

Тя трябваше да се върне и да спести няколко точки за почивка, за да се качи на двойката, която беше подпомогната от добро предизвикателство. Бяха й необходими две почивки, преди да я получи при принудителна грешка от Стивънс, която я изравни за първи път.

Седмата беше голяма битка за контрол, тъй като Стивънс и Азаренка искаха лидерството за себе си. С Азаренка на място, за да се постави начело, тя се бори с третата семена до няколко брейка на двойката, преди да вземе победата. Капки дъжд започнаха да валят по корта, което изпрати служители да информират, че мачът ще вземе почивка, за да затвори покрива, за да може играта да продължи.

Когато играта беше възобновена, Азаренка получи Стивънс дори на четири, като направи достатъчно широка възвръщаемост, за да й даде почивката. С останалите само два, Стивънс скочи на деветото, където задържането на услугата щеше да измине дълъг път, но въпреки усилията си, Азаренка трябваше да направи двойка, където всяка точка ще й даде шанс сама да поеме лоста. Въпреки битката, която даде на света номер три, нямаше смисъл да постигне точката на AD, която Стивънс заключи, за да спечели шанс за мача.

29-годишната играчка направи намерението си да не дава нищо на американеца за сервис в деветия, като бързо сложи играта и се вкопа, за да спаси сета от приключване. Азаренка изостана при резултата, който определи Стивънс с две точки за мач. Тя завърши мача от 1 час и 48 минути с невероятно попадение от мрежата, като се затича под ъгъл, за да го изпрати далеч от обсега на противника си.

Това беше едва 19 -ият победител в мача, но този, който сигурно й се е харесал, защото я избута близо до половината от защитата на титлата. Тя ще има предизвикателство в ръцете си срещу белгийката Елис Мертенс, която има уменията да се справи с разстройството.