Роджър Федерер е избран за GOAT от Tennis Channel, Рафаел Надал следва на 2 -ро място

Роджър Федерер

Tennis Channel класира Роджър Федерер като най -големия за всички времена (GOAT) сред мъжете на сингъл. Федерер оглавява списъка с 10 играчи, които според канала са най -добрите, които някога са взимали ракета.

Роджър Федерер държи множество рекорди в спорта. Сред някои от неговите забележителни забележителни постижения в спорта швейцарският маестро има най -много титли от Големия шлем (20), повечето титли от финалите на ATP (6), повечето седмици на първо място (310) и най -много последователни седмици на номер едно (237) .

размер на тенис ракета за 8 години

Другите самостоятелни записи на Роджър Федерер

След като дебютира на турнира ATP през 1998 г., Роджър Федерер има отлична 22-годишна професионална кариера, която все още е силна.

38-годишният футболист е единственият играч, спечелил 10 или повече титли на трева (19), спечелил е турнир на тревна площадка 10 или повече пъти (Хале-10 пъти) и е спечелил турнир поне 10 пъти (Базел - 10 пъти).

гледайте страхотното американско шоу за печене

Роджър Федерер има най -много финали, полуфинали и четвъртфинали от Големия шлем от всеки играч в историята на спорта. Ако не беше сърцераздирателна загуба във финала на Уимбълдън през 2019 г. срещу Новак Джокович - където швейцарците имаха две шампионски точки на сервис - Федерер щеше да бъде най -старият шампион от Големия шлем в Откритата ера.

Роденият в Базел държи класация на ATP в продължение на 23 поредни години. Само Иво Карлович и Фелисиано Лопес са класирали ATP за по -дълъг период от Федерер.

Поредицата от последователни победни сезони на Големия шлем (8) на Федерер се подобрява само от Рафаел Надал (10), който между другото е класиран от Tennis Channel на второ място в списъка им за всички времена.

Кралят на глината, както често е известен Надал, има най-много титли на турнир (12 на Ролан Гарос) и е единственият играч, спечелил над 10 титли в три различни турнира (също Монте Карло-11, Барселона-11).

Кой друг е в топ 10 на всички времена в списъка на Tennis Channel?

Рафаел Надал и Роджър Федерер са класирани за двамата най -големи играчи на всички времена от Tennis Channel

Точно зад Роджър Федерер и Рафаел Надал в списъка на топ 10 на Tennis Channel за всички времена е Род Лейвър. Австралийският левичар е единственият играч в Отворената ера, спечелил календарната година Големия шлем, след като излезе победител и в четирите специалности през 1969 г.

Класирането на Лейвър под номер 3 е длъжно да повдигне няколко вежди, тъй като изтласква до четвърти определен Новак Джокович, който има най -много титли от Големия шлем (17) след Роджър Федерер и Рафаел Надал.

Лейвър спечели само пет титли от Големия шлем в Отворената ера. Дори да се вземат предвид и шестте му други титли от Мейджър, спечелени преди тенисът да стане професионален, резултатът на Лейвър от 11 все още бледи в сравнение с този на действащия шампион на Australian Open Джокович.

Джокович е настоящият номер 1 в света и е един от петимата играчи, спечелили кариерата на Големия шлем, присъединявайки се към Лейвър, Андре Агаси, Роджър Федерер и Рафаел Надал в изключителен клуб. Той е и единственият играч, различен от Лейвър, който държи и четирите специалности едновременно в Отворената ера.

скейт тенис обувки

Седемкратният шампион на Уимбълдън и 14-кратният носител на Големия шлем Пийт Сампрас е класиран на пето място от Tennis Channel в списъка им с най-добрите играчи на всички времена. Топ 10 се допълва от Бьорн Борг , Джими Конърс, Джон Макенроу, Андре Агаси и Кен Розуол.