5 играчи с най -много титли на ATP Masters

ATP

ATP World Tour Masters 1000, по-рано известен като ATP Masters Series, е третата най-висока група от състезания по тенис за мъже след четирите турнири от Големия шлем и финалите на ATP, завършващи през сезона. От 2008 г. нататък всички мачове на ATP Masters 1000 се решават в най-добрия от мачовете от три сета.

Към 2018 г. 9 турнира са част от елитния ATP Masters 1000 World Tour - Indian Wells Masters, Miami Open, Monte -Carlo Masters, Madrid Open, Italian Open, Canadian Open (Montreal / Toronto), Cincinnati Masters, Shanghai Masters, Paris Майстори.

Точките за класиране, присъдени във всеки от 9-те турнира на ATP Masters 1000, са следните: Победителят получава 1000 класиращи точки, вицешампионът получава 600 точки, 2-мата губещи полуфиналисти получават по 360 точки, губещите четвъртфиналисти носят 180 точки у дома всеки.

тенис налакътник

Тези играчи, които са елиминирани в четвъртия, третия, втория и първия кръг, получават съответно 90, 45, 25 и 10 точки. Разглеждаме 5 -те играчи с най -много ATP Masters 1000 титли:

#5 Джон Макенроу

Джон Макенро спори със съдията на стола в мач на Уимбълдън.

Роденият в Германия американец, смятан за един от най-добрите волейбори, които играта някога е имала, спечели впечатляващите 19 мастърс титли през периода 1978-1985 г. включително. Той спечели впечатляващите 5 титли на лондонския Мастърс и по 4 във Филаделфия и Стокхолм, като нито една от тях не е част от елитните места за Masters 1000 днес. Макенроу също беше отличен играч на двойки и дори бе класиран на 1 -во място на двойки за 270 седмици.

Печели много турнири от Големия шлем и други елитни турнири и на двойки. Проницателният стрелец, който също беше известен със своите конфронтации на терена и беше събирач на тълпа в своето време.