BNP Paribas Open (Indian Wells Masters) 2016: Шокираща загуба за Hingis-Mirza; Надал оцелява

Саня Мирза Мартина Хингис

Саня Мирза и Мартина Хингис се разбиха от BNP Paribas Open във втория кръг

Преди една година това беше на BNP Paribas Open, където индийската Саня Мирза и бившата световна номер 1 Мартина Хингис за първи път обединиха сили, а останалото е цялата история. Но защитата на титлата им се разпадна много по -рано от очакваното горните семена паднаха до шокираща загуба от 6 (7) -7, 4-6 от незасегнатия, но смъртоносен екип на Ваня Кинг и Алла Кудрявцева във втория кръг в неделя.

Това е първото поражение с пряк сет за дуото от Индо-Швейцария след Купата на Роджърс през август миналата година.

Хингис и Мирза, които спечелиха титлите на Уимбълдън, Откритото първенство на САЩ и Откритото първенство на Австралия, видяха невероятната си победна серия от 41 мача на четвъртфиналите на Откритото първенство на Катар през февруари.

Защитаващият шампион Халеп преоткрива формата си

На сингъл защитната шампионка Симона Халеп показа проблясъци на своята уравновесеност и контрол на топката, докато тя гърмеше покрай 30-ата носеща Екатерина Макарова, 6-2, 6-4, за да стигне до четвъртия рунд. Рускинята преди това бе притеснила Халеп, като я изгони от Australian Open през 2015 г. Но в неделя петият носител не позволи повторение на подобен сценарий, тъй като тя разби четири пъти Макарова, за да претендира за победата.

След това тя ще се срещне с чешкия ветеран и вицешампионка на Dubai Open Барбора Стрицова, която надмина японската квалификантка Куруми Нара, 3-6, 6-1, 6-2.

По -рано през деня топ носителката Серена Уилямс и третата носителка Агнешка Радванска надделяха в прави сетове в съответните си мачове, докато осмата носителка Петра Квитова успя да предотврати бедствие. Двукратната победителка на Уимбълдън беше на мач далеч от поражението, тъй като нейната опонентка Йохана Ларсон сервира за мача при 5-4. Но чехът се оттегли и спечели три мача на каса за победата.

ATP - Тежка победа за Надал

Четвъртият носител и трикратният победител в Индиън Уелс Рафаел Надал беше накаран да работи усилено от големия сервиращ южния лапа Жил Мюлер в първия си мач на 2016 BNP Paribas Open. След като спаси 11 от огромните 14 точки за брейк, 14-кратният шампион от Големия шлем излезе триумфално с 6-2, 2-6, 6-4.

Следващ за него е друг опасен и много познат съперник - Фернандо Вердаско. Двамата испанци се срещнаха за последно на Откритото първенство на Австралия през януари, където Вердаско постигна известна победа от пет сета над по-младия си сънародник в първия кръг.

правила на тенис на сингъл

Съвсем наскоро двамата приятели се обединиха, за да играят двойки на тазгодишния Индиън Уелс Мастърс. Испанският комбайн води ожесточена битка срещу могъщите Брайън Брадърс, за да бъде победен с 6-3, 5-7, 8-10 от американците в първия кръг в събота.

Топ носител и защитен шампион Новак Джокович също не беше лесно в своята отварачка и беше подложен на строг тест от класирания 149 американец Бьорн Франтангело. 28-годишният сърбин в крайна сметка надделя с 2-6, 6-1, 6-2.

Някои от другите победители бяха петият носител Кей Нишикори, седмия Йо-Вилфрид Цонга и 18-ият Фелисиано Лопес.

Младите Александър Зверев и Доминик Тийм също си пробиха път в третия кръг. 18-годишният Зверев, най-младият играч, останал в равенството, се върна от пауза в решаващия сет, за да проследи 23-ия носещ Григор Димитров, 6-4. 3-6, 7-5. Междувременно 11-ият носител Thiem публикува 21-а победа за годината на ATP Tour, като спечели квалификацията Jozef Kovalik, 7-6 (4), 7-6 (3).

Дел Потро се издига високо на двойки

Може да е напуснал жребия за сингъл във втория кръг, но победителят от US Open 2009 Хуан Мартин дел Потро все още е жив в турнира на двойки. Аржентинецът, заедно със сънародника си Леонардо Майер, предизвика голямо разстройство в първия кръг, тъй като двойката, която не беше посетена, победи вторите семена Иван Додиг и Марсело Мело, 6-3, 6-2.