Рибакина победи Свиатек с 6-2, 6-2 и стигна до финала в Индиън Уелс

Елена Рибакина победи най-високо класираната Ига Светек с 6-2, 6-2 и се класира за финала на BNP Paribas Open

ГЛЕДАЙТЕ: Елена Рибакина победи номер 1 в класацията Iga Swiatek, за да се класира за BNP Final

Елена Рибакина изстреля седем аса, като победи най-високо класираната Ига Светек с 6-2, 6-2 в петък, за да премине към финала на BNP Paribas Open.

„Много съм тъжен, че загубих“, каза Светек.

Рибакина ще играе срещу втората поставена Арина Сабаленка, която победи Мария Сакари с 6-2, 6-3 на финала в неделя.

„Ще бъде огромно“, каза Сабаленка, която спечели титлата на двойки през 2019 г. „Този ​​турнир се чувства като турнир от Големия шлем. Наистина искам да държа този трофей като шампион на сингъл.“

Rybakina се нуждаеше само от 76 минути, за да довърши Swiatek, защитаващият титлата си. Тя спечели 82% от точките си при първи сервис, докато Swiatek успя само 42%. Рибакина също победи полската звезда на Откритото първенство на Австралия през януари, за да завърши на второ място.

Сабаленка преминава през Сакари и стига до финала на Индиън Уелс
  Индиън Уелс Тенис
/

„Не очаквах, че ще играя толкова добре днес“, каза Рибакина. 'Нямах какво да губя, просто исках да дойда и да се насладя. Изиграх един от най-добрите мачове тази година.'

Swiatek беше спечелила 10 поредни мача в пустинята, докато не беше спряна от мощните удари от земя на Rybakina, които многократно пришпорваха Swiatek и я принуждаваха да прави нехарактерни грешки.

Swiatek направи двойна грешка и загуби първия сет. След това тя изостана с 5-0 във втория, преди да спечели две игри.

„Чувствам, че мога да играя страхотен тенис дори срещу играчи, които сервират доста бързо и всичко останало“, каза тя. „Но със сигурност последните няколко мача срещу Елена не бяха перфектни за мен.“

Swiatek каза, че реброто й я е притеснявало по време на мача.

'Все още трябва да направя някои тестове и да видя какво става. Все още не знам', каза тя и добави, че засега планира да играе следващата седмица в Маями.

Сабаленка, шампионката на Australian Open, се подобри до 17-1 тази година.

Тя води на Рибакина с 4-0 в срещите им в кариерата, но и четирите стигнаха до решаващ сет, включително във финалния Down Under.

„Това беше наистина равен мач в Австралия“, каза Рибакина на корта. „Ако искам да играя както днес, мисля, че имам всички шансове.

Сабаленка пое контрола срещу Сакари, поставен седми, от самото начало. Тя атакува втория сервис на гъркинята, спечелвайки 20 от 26 точки. Sakkari, подгласник на миналогодишния финал, падна до 3-5 в кариерата си срещу Sabalenka.

Sakkari достигна до полуфиналите, като спечели три пъти от сет загуба и направи 4-0 в решаващите сетове.

Но Сабаленка беше твърде доминираща. Тя спечели последните три игри, включително два сервиза, за да вземе първия сет с 6-2.

Sabalenka поведе с 2-0 във втората, преди Sakkari да изравни 2-all. Оттам нататък Сабаленка спечели четири от последните пет игри, за да приключи мача след 1 1/2 часа.

„Просто супер щастлив в момента“, каза Сабаленка на корта. „Мария е страхотен играч и знаех, че ще бъде трудно.

___

предпазител за тенис лакът

В четвъртък Рафаел Надал в четвъртък се оттегли от тазгодишните Уимбълдън и Олимпийските игри, като се позова на необходимостта от физическо възстановяване след изтощителния сезон на полето.

Новак Джокович оглавява горната половина на жребия за сингъл на мъже на US Open 2020, докато Доминик Тийм води долната половина. Стефанос Циципас, Даниил Медведев и Александър Зверев се надяват да предизвикат първите 2 семена на NY Slam.

Texas и Texas Tech възобновяват съперничеството си в петък следобед в Остин. Ето как да гледате играта на живо онлайн без кабел.

„Южен парк“ се завръща за сезон 23 в сряда. Ето как да гледате нови епизоди, които се предават онлайн без кабел.