Ема Наваро победи Арина Сабаленка в три сета, докато Коко Гауф напредва в четвърти на рождения си ден в Индиън Уелс

Наваро се подобри до 18-5 тази година, като нейните победи водят WTA Tour. Шампионката на NCAA на сингъл от Вирджиния за 2021 г. достигна своя четвърти четвъртфинал за годината и първи на ниво 1000.

ала моана тенис кортове

ИНДИАН УЕЛС, Калифорния (АП) — Ема Наваро победи втората поставена Арина Сабаленка с 6-3, 3-6, 6-2 в четвъртия кръг на BNP Paribas Open в сряда за най-голямата победа в кариерата на младата американка.

Наваро се подобри до 18-5 тази година, като нейните победи водят WTA Tour. Тя е с 11-2 в трисетови мачове. Шампионката на NCAA на сингъл от Вирджиния за 2021 г. достигна своя четвърти четвъртфинал за годината и първи на ниво 1000.

„Успях да остана агресивен при ретури, въпреки че тя имаше наистина добър сервис“, каза Наваро в интервю на корта. „Изигра няколко по-добри игри при сервис в третия сет и просто успя да окаже голям натиск върху нея през цялото време. Мисля, че това направи разликата.”

Сабаленка, шампионът на Откритото първенство на Австралия, изоставаше с 1-4 в третия сет и спечели само още един гейм, преди да бъде пробит при втория мачбол на Наваро.

„Никога не е лесно да излезеш и да играеш срещу такъв противник, толкова опитен и толкова талантлив, очевидно“, каза Наваро. „Тя ме затрудни днес, но успях да играя добър тенис в големите моменти.“

визия на дънки и обувки за тенис

22-годишният американец спечели титлата в Хобарт в началото на годината.

ГЛЕДАЙТЕ: Ема Наваро (САЩ) победи Арина Сабаленка (BLR) в четвъртия кръг на 2024 BNP Paribas Open

Коко Гауф отпразнува своя 20-ти рожден ден с победа с 6-0, 6-2 за малко повече от час срещу Елиз Мертенс, за да стигне до четвъртината за втора поредна година в пустинята на Южна Калифорния.

как се сервира в тенис на маса

„Днес беше един от най-добрите ми мачове след Australian Open“, каза Гауф пред Tennis Channel. „Определено се опитвах да бъда агресивен. Това просто направи разликата. Не мисля, че тя почувства, че може да ми настъпи.

Мертенс, която нокаутира Наоми Осака в третия рунд, изоставаше с 6-0, 2-0, преди да пречупи Гауф и след това се пребори в игра с пет двойки на свой сервис за равенство 2-2. Но Гауф се върна в последните четири мача, за да подобри резултата си до 4-0 в кариерата си срещу белгийката.

„Справих се много добре, като играх дълбоко в корта и смесих темпото на нея“, каза Гауф. „Тя може да се справи много добре, когато всичко е с еднакво темпо.“

Гауф спечели 84% от първите си сервиси и спечели шест от осем точки за пробив.

BNP Paribas Open

Резултат Тенис канал TC+ Повторение на мача R16 - Индивидуално жени 0 2 6 6

Тя оформи 2 и нула с ръцете си, за да признае специалния си ден, а мама Канди танцува в ложата на играчите. Гауф духна свещичките на торта, която й беше подарена от Tennis Channel, след което я вдигна и отхапа.

От страната на мъжете четвъртият поставен Даниил Медведев имаше само осем победителя в победа с 6-4, 6-4 над 13-ия поставен Григор Димитров. Медведев се задържа, за да затвори мача.

скрит тенис сервис

Поставеният под номер 9 Каспер Рууд се събра, за да победи Гаел Монфис с 3-6, 7-6 (3), 6-4. Рууд се подобри до 5-0 в решаващите сетове тази година.

Лука Нарди от Италия не успя да последва огромната си победа над най-високо класирания Новак Джокович, губейки от 17-ия поставен Томи Пол с 6-4, 6-3.

Пол изстреля пет аса срещу нито една двойна грешка. Американецът спечели 78% от точките си при първи сервис и спаси единствената точка за пробив, пред която се изправи.