10 млади таланта, които могат да станат шампиони от Големия шлем през 2017 г.

Фриц беше обявен за новодошъл на годината в ATP

2016 г. беше доста наситена със събития година в тениса с редица важни моменти в историята на спорта, които включват завършването на Новак Джокович в кариерата на Големия шлем, Серина Уилямс изравнява рекорда на Стефи Граф от 22 титли от Големия шлем в отворената ера, Анди Мъри ставайки първият играч, мъж или жена, спечелил две олимпийски злата на събитието за сингъл, преди да стане първият британски играч, който е номер 1 в света, и Серена Уилямс счупи рекорда на Стефи Граф от 385 седмици за най -дълъг период на върха класиране за всеки играч. Тази година много играчи направиха забележителни завръщания и много преминаха през фаза на отклонение. Много младежи направиха своя отпечатък в професионалния кръг, като някои дори победиха големите оръжия, а някои бяха обявени за бъдещи шампиони. Нека да разгледаме 10 младежи, които направиха голям белег през 2016 г. и имат шанс да спечелят Голям шлем през 2017 г.

# 10. Тейлър Фриц

19-годишният американец достигна два финала за Големия шлем за юноши миналата година на Откритото първенство на Франция и Откритото първенство на САЩ, като спечели последния турнир, което му помогна да стане професионалист. Към края на 2015 г. Фриц бързо се издигна в Топ 250 на класацията на ATP, като спечели три титли на ITF Challenger. В първия си мач срещу 25thсемена Джак Сок, Фриц даде на сънародника си тежка битка, преди да падне 4-6, 6-3, 6-0, 3-6, 4-6. След Откритото първенство на Австралия Фриц получи заместващ знак на Мемфис Оупън и направи голямо разстройство, като елиминира световния номер 29 Стив Джонсън във втория кръг. Той продължи до финала на турнира, където загуби от трикратния защитен шампион Кей Нишикори в прави сетове. Достигайки до финала, той стана най -младият американец, достигнал финал на ATP след Майкъл Чанг на SAP Open 1988 г. и като направи това само в третия си ATP турнир, Фриц стана 2ndнай-бързият американец, достигнал финал на ATP. Той влезе в Топ 100, като стигна до четвъртфиналите на Mexican Open, който беше и първият му турнир ATP 500. Един от най-забележителните мачове на Фриц за годината беше срещата му с Купата на Мерцедес срещу Роджър Федерер, където той даде шанс на 17-кратния шампион от Големия шлем да спечели парите си, преди да падна в три близки сета. След като загуби в първия кръг на Уимбълдън от Стан Вавринка в четири сета, Фриц достигна до третия си четвъртфинал за годината на ATP на шампионата в Атланта по тенис и в резултат се изкачи до 53-а позиция в кариерата си. Открит, Фриц се изправи срещу Джак Сок за втори път в Големия шлем тази година и за пореден път Сок не получи лесен вход във втория кръг, тъй като трябваше да премине през пет изтощителни сета, за да спечели мача. Фриц завърши годината като № 76 в света и беше най -младият играч в Топ 100 на ранглистата на ATP. На наградите на ATP той беше обявен за „Новодошъл на годината“. 19-годишният Тейлър Фриц показа няколко искри обещания тази година и при условие, че работи върху играта и фитнеса си, може да бъде някой, който да внимава за следващата година .