Новак Джокович реагира след победата си в сряда

какво да правя със старите тенис топки

Световният номер 1 Новак Джокович изигра своя мач от втория кръг в Ден 3 на Откритото първенство на САЩ в Ню Йорк, побеждавайки австриеца Андреас Хайдер-Маурер в прави сетове.

Сърбът с най-много носачи събори Хайдер-Маурер, завършвайки с 6-4, 6-1, 6-2. В първия си мач срещу бразилеца Жоао Соуза Джокович загуби само 3 мача в целия мач, спечелвайки го с 6-1, 6-1, 6-1.

Той е печелил титлата на US Open веднъж преди през 2011 г. и е бил вицешампион 4 пъти. Наскоро през 2013 г. той в крайна сметка ще загуби титлата от Рафаел Надал. Той също така стигна до финалите през 2012 г., като загуби от третия носител Анди Мъри, 2010 (отново загуби от Надал) и 2007, където загуби от главния съперник Роджър Федерер.

Джокович не срещна нито една точка за брейк. Водейки първия сет с 5-4, Джокович взе следващия гейм, след като си възвърна фокуса, като загуби само още 3 гейма в остатъка от мача, като регистрира зашеметяващите 27 победители.

28-годишната Хайдер-Маурер е победителка в 7 състезания на Challenger и е достигнала най-високото ниво в кариерата си от 47 през април тази година. В момента той е класиран на 52 и досега не е напреднал от втория кръг на нито едно събитие от Големия шлем в кариерата си.

Сърбинът сега ще се изправи срещу италианеца Андреас Сепи в мача от третия кръг на Откритото. 25-ият класиран Сепи е току-що победил руснака Теймураз Габашвили, спечелвайки мача си с 3-6, 6-3, 7-6 (3), 6-1. Сепи преди това победи американеца Томи Пол с 6-4, 6-0, 7-5 в мача си от първия кръг на Open.

След победата си над Хайдер-Морер, Джокович се включи в ентусиазирано тържество със зрител, който размахваше кърпата си във въздуха, танцувайки с тазгодишния шампион на Уимбълдън.

Изглежда, че Джокович е фен на танцуващите празненства. На вечерята на шампионите на Уимбълдън по -рано тази година, Джокович танцува с шампионката за жени и световната No1 Серина Уилямс до хит на Bee Gees в събота вечер.