Гледайте: Диего Шварцман победи Андрей Рубльов и Стефанос Циципас в оживеното „Bounce Challenge“

Диего Шварцман ATP Bounce Challenge (Image Credit - ATP Tour Twitter дръжка)

Диего Шварцман наскоро се появи като победител в Bounce Challenge, иновативно и забавно упражнение, в което играчите участваха на текущия Miami Open. Но веселата реакция на Шварцман - както и реакциите на останалите играчи - се открои във видеоклипа, качен от ATP.

Предизвикателството се състоеше в това, че играчите използват ръцете си, за да плъзгат по масата, докато отскачат топка. Уловката беше, че топката не можеше да докосне ръката им и това доведе до някои смешни и дори неудобни глупости.

В началото на предизвикателството Диего Шварцман заяви, че е уверен, че ще се справи добре. Но прочутият с нисък ръст аржентинец все пак се опита да се отпусне в правилата, питайки се дали може да отскача топката, докато стои, вместо да седи.

На Шварцман обаче му беше позволено само да се наведе леко напред, което вероятно е причината крайният резултат да го изненада. 28-годишният футболист, който загуби от Себастиан Корда на Откритото първенство в Маями във вторник, събра 33 точки.

Това беше достатъчно добро, за да победи най -близкия си съперник в предизвикателството - Андрей Рубльов - с разлика от шест.

Световният номер 5 Стефанос Циципас се класира трети с резултат 24, следван от Александър Зверев на 15. Янник Синнер закръгли топ 5 с резултат 11.

Някои от играчите, свикнали да играят часове наред на тенис корта, се пошегуваха, че са физически наранени след предизвикателството. Циципас дори твърди, че може да се наложи да види физиотерапията за болката в ръката си, за голямо удоволствие на екипа на ATP.

Стефанос Циципас и Андрей Рубльов са на четвъртфиналите на Маями Оупън, заедно с Даниил Медведев

Стефанос Циципас на Miami Open

Топ носителят Даниил Медведев, вторият носител Стефанос Циципас и четвъртият носител Андрей Рубльов спечелиха мачовете си от четвъртия кръг във вторник, за да се класират за четвъртфиналите на Miami Open.

Медведев отбеляза победа с 6-4, 6-3 над Франсис Тиафо, за да установи последния осем сблъсъка със седмия носител Роберто Баутиста Агут. А Циципас беше победител с 6-2, 7-6 над Лоренцо Сонего; сега гъркът ще се срещне с полския Хуберт Хуркач.

подобряване на тенис играта

Междувременно Андрей Рубльов преодоля бившия победител в US Open Марин Чилич с 6-4, 6-4 и следващия път ще се срещне с незасегнатия Корда.

Но най -големият резултат от осминафиналите във вторник бе регистриран от Себастиан Корда. Младият американец отбеляза своята първа победа в топ 10, като победи Диего Шварцман в три сета, което му даде и първата му изява в четвъртфинала на Masters.

Себастиан Корда победи Диего Шварцман на Откритото първенство в Маями във вторник

Стефанос Циципас и Андрей Рубльов могат да се изправят срещу полуфиналите, ако спечелят съответните си мачове за четвъртфинал.

Jannik Sinner, 21 -ият носител, ще се срещне с Александър Бублик в друг четвъртфинал, като и двамата играчи се стремят да стигнат до първия си полуфинал на Masters.