Уимбълдън 2018: Победителите на Йелена Остапенко й помагат да уволни Доминика Цибулкова в прави сетове

ТЕНИС GBR WIMBLEDON

Йелена Остапенко

Доминика Цибулкова не успя да се сравни със силата на опонента си на шампионата на Уимбълдън във вторник. Йелена Остапенко изстреля камион с победители срещу словачката в четвъртфинала за жени, като я свали в прави сетове 7-5, 6-4 на корта №1 в All England Tennis Club в Лондон.

дължина на игрището за бадминтон

Това е първият път, когато 21-годишната латвийка се класира на полуфинал на Уимбълдън.

Цибулкова беше победила Остапенко преди това на трева, като я свали в прави сетове в Ийстбърн преди две години. И с двата силни на трева и без да е изпуснал сет, беше гарантирано, че ще бъде състезател.

Мачът започна с двамата на двойка, тъй като Остапенко отказа на Чибулкова чиста хватка. След това латвийският играч удари опъната победителка в кръстовището, преди да лобира следващата точка далеч от Цибулкова за почивката.

Словакът обаче се върна, като получи почивката във втория гейм, преди да задържи за 2: 1. След това добави втора пауза, като взе предимство от два мача пред 12-ия носител.

29-годишният играч зае яростна позиция на корта, като отговори много добре на резултатите, преди да забие победителите; тя караше Остапенко да тича из съда на моменти. Но 12 -ият семена се върна назад, избягвайки да се откаже от двоен брейк и след това да се отдръпне, преди да забие сервизния задържане в шестия.

правила за набор от тенис

Победителите започнаха да се събират за Остапенко, която търси нейния шанс да контролира сета. Въпреки че не получи почивката на седмия, задържането на сервиса я поддържаше във връзка с Цибулкова, която очевидно беше трудно да бъде покорена.

Словацката остана в лов за снимачната площадка, но не получи много свобода, тъй като латвийката непрекъснато изстрелваше победителите извън обсега й. Нарушението на Остапенко най-накрая се изплати, след като тя проби Цибулкова в 11-ия гейм, преди да събере всичко заедно с задържане, за да обича да вземе сета 7-5 за 45 минути.

Докато нейният сервис не беше на нивото, което би искала, Остапенко, водещ беше ключов за подобряването на втория си сервис. Тя очевидно бе победила Цибулкова над победителите, като отбеляза 23 на четирите си, но имаше повече от два пъти броя на грешките, за да ограничи разликата, влизаща във втория сет.

След това тя се раздели в третия мач, но не го задържа дълго, тъй като Цибулкова го върна в четвъртия. Точно когато изглеждаше, че е намерила своя канал, за да се върне в снимачната площадка, Цибулкова изпусна сервиса си, давайки на Остапенко още един.

Задържането в шестия мач изведе латвийката още по -напред, като времето изтичаше за нейната опонента. За чест на Цибулкова тя се бори усилено, за да избегне поредното прекъсване; тя държеше сервис с агресивна игра и стигна до един мач на Остапенко, като все още имаше шанс да спаси мача от излизане от контрол.

Но Остапенко се държеше здраво в осмата, запечатвайки любовен хват с асо за шанс да прекъсне мача. 29-годишната, която нямаше скоростта на опонента си, се бореше на сервис с двойна грешка, преди да се качи на дъската с грешка от форхенд от световния номер 12. Друг грешен форхенд на Остапенко съсипа шанса й за брейк за победата, което означаваше, че трябваше да сервира чисто, за да попречи на Цибулкова да изстреля, за да обърне сета.

Точно това направи тя, като удари трима победители, за да спечели три мач точки. Тя най -накрая мача със силен форхенд, който завърши мача за 1 час и 21 минути.

Това беше много труден мач, каза Остапенко пред Би Би Си. Просто се опитвах да му се насладя, защото е страхотно да бъда тук през втората седмица, а сега съм в полуфинала и наистина съм доволен от начина, по който играх. Доминика игра добре и аз паднах в първия сет и се борих до края. Мисля, че завърших някак уверено.

Остапенко завърши с играта си под контрол, въпреки че имаше 28 непринудени грешки. 32 победители и пет аса асоциираха в значителна степен нейните грешни удари.

Само с още два мача, за да стане третата жена, спечелила титлите при момичетата и дамите на Уимбълдън, Остапенко ще се изправи срещу Анжелика Кербер в полуфиналния мач в четвъртък.