Милош Раонич ще играе с Анди Мъри на полуфиналите на Australian Open

Полуфинал на Милош Раонич Australian Open 2016

Това ще бъде първият полуфинал на Раонич на Australian Open

Канадският 13-ти носител Милош Раонич победи 23-ия носител Гаел Монфис от Франция в четири сета, 2 часа 16 минути мач-6-3, 3-6, 6-3, 6-4, за да премине на полуфинал на Australian Open за за първи път в кариерата си.

Двойката беше играла три пъти в миналото, като Монфис спечели и двата мача, в които и двамата играчи участваха. Монфилс, който беше в добра форма през последните няколко месеца, започна годината с гръм и трясък, побеждавайки Роджър Федерер направо се класира на финалите на интернационала в Бризбейн в началото на януари.

ортеза за ръка при тендинит

Всяка от победите на Раонич на Откритото първенство на Австралия досега беше в прави сетове, изключвайки впечатляващото му разглобяване на Световния номер 4 Стан Вавринка в мача за четвъртия кръг на двойката.

Тъй като Вавринка се очаква да спечели това, Раонич спечели първите два сета, преди швейцарецът да се опита да открадне късен марш и да поеме контрола над мача в последния сет, за да спечели 6-4, 6-3, 5-7, 4- 6, 6-3.

25-годишният Раонич стана първият канадски мъж, достигнал четирите финала на шампионата от Големия шлем, и с днешната победа постигна най-добрия си финал на Australian Open.

Той стигна до полуфиналите на турнир от Големия шлем още веднъж-на Уимбълдън през 2014 г., когато слезе при Роджър Федерер в прави сетове.

как да пазя тенис резултати

Като изключим победата си над Вавринка, Раонич спечели всеки от мачовете си на Откритото първенство на Австралия тази година в убедителни прави сетове, а големият сървър впечатли и в днешния мач.

И Монфис, и неговият канадски съперник са известни с мощните си сервиси, въпреки че французинът имаше сравнително лесно равенство до днешния четвъртфинален сблъсък; всеки от играчите, срещу които се изправи, беше незасеян.

Това в никакъв случай не беше лесно състезание за младия канадец днес, като Монфилс направи невероятно силна битка до края на мача. След като Раонич взе добре борен първи сет, французинът отвърна на удара, управлявайки 37 победители в четирите сета. Всъщност, само със 17 непринудени грешки към 36 -те на Раонич, Монфилс игра по -чистата игра.

За съжаление за 23 -ата семена, неговите 6 двойни грешки дойдоха в много неподходящи моменти и бяха най -значимият фактор за загубата му на четвъртфинал днес. Изпълнението му от втория сет може да е компенсирало статистически представянето му в другите, но Раонич беше значително по-последователен.

Монфилс обаче запази играта интересна, с някои добре поставени падащи удари и победители в форхенд също толкова силни, колкото и на Раонич. Тогава французинът дори успя успешно да спечели точка на Раонич, докато той зарежда мрежата а ла Роджър Федерер.

Спайдърмен анимационният сериал онлайн

В крайна сметка обаче Раонич сега ще се изправи срещу Анди Мъри на полуфиналите на Australian Open; двойката има равностоен рекорд и двамата напоследък бяха в добра форма, което ще направи интересно състезание.