Леандър Паес печели 15 -ата титла от Големия шлем с Мартина Хингис на Australian Open

Мартина Хингис и Леандър Паес

Мелбърн, 1 февруари (IANS)

Звездата от индийския тенис Леандър Паес и неговата швейцарска партньорка Мартина Хингис победиха френско-канадския отбор на Кристина Младенович и Даниел Нестор в прави сетове, за да спечелят короната на смесените двойки на Australian Open тук в неделя.

Паес, оспорвайки 25-ия си сезон на ATP World Tour, и Хингис победиха защитените шампиони Младенович и Нестор с 6-4, 6-3 на финала, който продължи час и две минути.

Сега Паес спечели 15 шампионски титли от Големия шлем - осем мъжки двойки и седем смесени двойки. Това беше третият му триумф в смесени двойки в Мелбърн Парк, който също спечели през 2003 г. (с Мартина Навратилова) и 2010 г. (с Кара Блек).

„За мен е голяма чест да продължавам да се връщам в Австралия“, каза 41-годишният Паес.

купете тенис ракети

„Има няколко души, които ни събраха. Всички вие, вкъщи, които ни събрахте, за да спечелим първия ни Голям шлем, благодаря ви. “

В първия сет Паес и Хингис поведоха с 3: 0, но I-формацията на Нестор и Младенович създаде проблеми и те скоро изравниха резултата.

При 4-5 грешка при волейболен удар с бекхенд от Младенович даде на Паес и Хингис възможност за сет точки на сервис на Нестор. Той направи двойна грешка, за да сложи край на 29-минутния първи сет.

Нестор и Младенович счупиха Хингис за преднина 2-1 във втория сет, но Младенович беше счупен в следващия гейм.

Нетните грешки на Нестор проправиха пътя към Паес и Хингис с 4-2, но Нестор възстанови ритъма си при завръщането на сервиса, за да пробие отново Хингис.

прилеп

Младенович беше разбит в осмия мач и Хингис продължи да запечатва победата с победител.

Паес и Хингис реализираха пет от седемте си възможности за брейк точки, като удариха 19 победители и допуснаха само 11 непринудени грешки за победа на Род Лейвър Арена.

Бившият номер 1 в света Hingis също спечели титлата на смесените двойки на Australian Open през 2006 г. (с Mahesh Bhupathi).